FANDOM


El TV Kadsre 1

  • 6:00am; ETVKPS
    • 6:00am; Bluey (P)
  • 6:10am; ETVKK
    • 6:10am; Arthur's Perfect Christmas (G)
    • 6:35am; SpongeBob SquarePants: Christmas Who? (G)
  • 7:00am; Breakfast Weekend
  • 9:00am; Strahan, Sara and Keke
  • 10:00am; Country Calendar
  • 10:30am; King of Christmas
  • 11:30am; Grand Designs New Zealand (G)
  • 12:30pm; El TV Kadsre Sports: Saturday Grandstand
  • 4:00pm; Daily Bumps (G)
  • 4:30pm; Chijimatsu Safeway Ready Steady Cook Christmas Special (G)
  • 5:00pm; The Christmas Tree (G)
  • 5:50pm; Unifylotto
  • 6:00pm; El TV Kadsre News
  • 6:30pm; Country Calendar (G)
  • 7:00pm; The Wonderful World of Disney Magical Holiday Celebration 2019
  • 9:00pm; Doc Martin (M)
  • 10:00pm; Class Act (PG)
  • 11:05pm; El TV Kadsre Sports: Match of The Day El Kadsre
  • 1:15am; Infomercials (until at 6am)

El TV Kadsre 2

  • 6:00am; Hour of Power
  • 7:00am; Gethers
    • 7:00am; Bluey (P)
    • 7:10am; Amphibia (G)
    • 7:25am; Tomorrow's Nadja (G)
    • 7:50am; Cindi and Friends (G)
    • 8:05am; Planet Sketch (G)
    • 8:20am; Count Duckula (G)
  • 8:45am; The Nat King Cole Show (G) (B&W)
  • 9:10am; Head 2 Head (G)
  • 10:00am; Saturday Matinee: Morning Departure (1950) (B&W) (PG)
  • 11:55am; Shortland Street Omnibus (M)
  • 3:25pm; The History of Comedys (PG)
  • 4:25pm; What The Papers Say
  • 4:35pm; Island Medics (G)
  • 5:20pm; Only Connect
  • 6:00pm; Minder (M)
  • 6:50pm; Tales of the Unexpected (M)
  • 7:20pm; The History Zone
  • 8:20pm; The Biggest Wheel in the World (G)
  • 9:15pm; Cunk & Other Humans (M)
  • 9:40pm; Thema: Medal of Honor (2018) (Part 6) (AV)
  • 10:40pm; El TV Kadsre Movies: Pulp Fiction (1994) (AV)
  • 12:10am; El TV Kadsre 24
  • 5:30am; Impact for Life

El TV Kadsre 3

  • 6:00pm; Norsemen (M)
  • 6:30pm; Little Britian (M)
  • 7:00pm; PewDiePie (M)
  • 7:15pm; Supermarioglitchy4 Christmas Special (M)
  • 7:30pm; Pure (AO)
  • 8:30pm; Technic Heroes (M)
  • 9:30pm; Angry Kid (AO)
  • 9:35pm; El TV Kadsre Movies: Rambo (2008) (AV)
  • 11:20pm; Another Life (M)
  • 12:20am; Robot Chicken (AO)
  • 12:35am; Angry Kid (AO)
  • 12:40am; Rage (AO)
  • 3:00am; El TV Kadsre 24 (until at 6pm)

El TV Kadsre 4

  • 6:00pm; Nothing Like a Dame (G)
  • 7:30pm; As Time Goes By (PG)
  • 8:30pm; El TV Kadsre Movies: Mrs Brown (2017) (PG)
  • 10:30pm; Thema: Medal of Honor (2018) (Part 7) (AV)
  • 11:30pm; Transport
  • 12:00am; The Chalet (AO) (France)
  • 12:55am; El TV Kadsre 24 (until at 6pm)

El TV Kadsre 5

  • 6:00am; Joyce Meyer
  • 6:30am; ETVKPS
    • 6:30am; Bluey (P)
    • 6:40am; Anpanman (P)
  • 7:05am; ETVKK
    • 7:05am; The Loud House Christmas Special (G)
    • 7:30am; Gotta Catch Santa Claus (2008) (G)
    • 9:15am; Forky Asks a Question (G)
    • 9:25am; My Life Me (G)
    • 9:40am; High School Musical: The Musical: The Series (G)
    • 10:05am; Sagwa's Chinese Christmas (G)
    • 11:05am; Offline TV
    • 11:30am; The Simpsons (M)
    • 11:55am; Good Mythical Morning Christmas Special (G)
  • 12:25pm; Spotify Chart Attack (PG)
  • 1:25pm; Running Man (South Korea) (G)
  • 3:25pm; Rex The Runt (PG)
  • 3:35pm; Gangnam Beauty (South Korea) (PG)
  • 4:30pm; Meteor Garden (China) (PG)
  • 5:30pm; Cooking 80/20 (G)
  • 6:00pm; TVNZ 1 News (New Zealand)
  • 7:00pm; Festival of Fun: Garfield The Movie (2004) (G)
  • 8:50pm; Saturday Korean Drama: My Annoying Brother (2016) (South Korea) (M)
  • 10:50pm; Bandori TV (G) (Japan)
  • 11:20pm; Technic Heroes (M)
  • 12:20am; Rage (AO)
  • 5:00am; In Touch with Charles Stanley

ETVKK

  • 6:10am; ETVKK Jr.
    • 6:10am; Madeline (C)
    • 6:35am; Bluey (P)
    • 6:45am; Dot (C)
  • 7:00am; Akazukin Chacha (G)
  • 7:25am; Shaun the Sheep (G)
  • 7:35am; Randy Cunningham: 9th Grade Ninja (G)
  • 8:00am; Wallace & Gromit: A Matter of Loaf and Death (2008) (G)
  • 8:30am; Miraculous: Tales of Ladybug and Cat Noir Christmas Special (G)
  • 8:55am; Bernard (G)
  • 9:00am; The Snack World (G)
  • 9:25am; SpongeBob SquarePants (G) (Episode 42: "Club SpongeBob" / "My Pretty Seahorse")
  • 9:50am; Doodlez (G)
  • 10:00am; ETVKK Weekend Live
  • 11:00am; ALF (PG)
  • 11:25am; Parker Plays (G)
  • 11:35am; Hunter Street (G)
  • 12:00pm; Bear Grylls Survival School (G)
  • 12:30pm; Mega Man: Fully Charged (G)
  • 12:55pm; Toad Patrol (G)
  • 1:20pm; Redwall (G) (Episode 34: "From Marshes to Mountain Heights")
  • 1:45pm; RWBY Chibi (G)
  • 1:50pm; Hilda (G)
  • 2:15pm; We Are Triplets (G)
  • 2:30pm; Sagwa the Chinese Siamese Cat 2001 (G) (Episode 7b: "Magistrate Loses His Post")
  • 2:45pm; Monster Jam (G)
  • 3:20pm; Yu-Gi-Oh! VRAINS (G)
  • 3:45pm; Toon Jukebox: Last Christmas by Wham!
  • 3:50pm; M.A.S.K. (G) (Episode 19: "Ghost Bomb")
  • 4:15pm; Forky Asks a Question (G)
  • 4:25pm; ETVKK Rockz (PG)
  • 5:25pm; Good Game Spawn Point (PG)
  • 5:50pm; Rex The Runt (PG)
  • 6:00pm; Wellington Paranormal (PG)
  • 6:30pm; Mr. Bean (G)
  • 7:00pm; ETVKK Movies: The Santa Clause (1994) (PG)
  • 9:00pm; Junior Eurovision Song Contest 2019
  • 11:30pm; Rage on ETVKK (M)
  • 1:30am; King of The Hill (M)
  • 1:55am; Father Ted (M) (Episode 17: "A Christmassy Ted")
  • 2:20am; Seinfeld (M)
  • 2:45am; Blackadder (PG)
  • 3:10am; Scrubs (M)
  • 3:35am; Rescue 911 (PG)
  • 4:20am; Invader Zim (PG)
  • 4:35am; Kodocha (PG)
  • 5:00am; Amphibia (G)
  • 5:15am; Planet Sketch (G)
  • 5:30am; Le Piaf (G)
  • 5:35am; ETVKK Jr.
    • 5:35am; PB&J Otter (C)
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.