FANDOM


El TV Kadsre 1

  • 6:00am; Breakfast
  • 9:00am; El TV Kadsre Morning News
  • 10:00am; Infomercials
  • 11:00am; Grand Designs Australia (G)
  • 12:00pm; El TV Kadsre Midday News
  • 1:00pm; Stewart
  • 2:00pm; Parliament Question Time
  • 2:55pm; You're Chef (G)
  • 3:30pm; Border Patrol (G)
  • 4:00pm; Coronation Street (PG)
  • 5:00pm; 1700
  • 6:00pm; El TV Kadsre News
  • 6:30pm; Kiwi Kitchen (G)
  • 7:00pm; Dr Phil (M)
  • 8:00pm; 800
  • 9:00pm; Posh Hotels (G)
  • 10:00pm; El TV Kadsre Late News
  • 10:30pm; Doc Martin (M)
  • 11:30pm; The Business
  • 11:50pm; National Press Club Address
  • 12:50am; Project Blue Look (AO)
  • 1:45am; Infomercials
  • 5:30am; El TV Kadsre Early Morning News (until at 6am)

El TV Kadsre 2

  • 6:00am; In Touch with Charles Stanley
  • 7:00am; The Open University on El TV Kadsre 2
  • 9:30am; El TV Kadsre Education
    • 9:30am; English File
    • 9:50am; Scene
    • 10:05am; English Express
    • 10:25am; Landmark Shorts
  • 10:35am; EKIT2LRN
  • 3:00pm; Gethers
    • 3:00pm; Bluey (P)
    • 3:10pm; Planet Sketch (G)
    • 3:25pm; Horrible Histories (G)
  • 3:55pm; Talking Pictures: Fred Astarie and Ginger Rogers (PG)
  • 4:55pm; El TV Kadsre Movies: Top Hat (1935) (G)
  • 6:40pm; El Kadsre Extras
  • 7:40pm; In Depth
  • 8:10pm; Inside No. 9 (M)
  • 8:40pm; Shortland Street (M)
  • 9:05pm; El TV Kadsre Sports: The FA Cup - MOTD Live
  • 11:00pm; Hanna (AV)
  • 11:55pm; El Kadsre's Remote Islands
  • 12:25am; El TV Kadsre Learning Zone
  • 2:00am; El TV Kadsre 24
  • 5:30am; Impact for Life

El TV Kadsre 3

  • 6:00pm; Invader Zim (M)
  • 6:15pm; Invader Zim (M)
  • 6:30pm; Uncle (M)
  • 7:00pm; 21 Guns (AV)
  • 8:00pm; Hot Ones (PG)
  • 8:25pm; Angry Kid (AO)
  • 8:30pm; El TV Kadsre Movies: The Voices (2014) (AV)
  • 10:15pm; Triple J TV (M)
  • 11:15pm; Angry Kid (AO)
  • 11:20pm; New Zealand Today (AO)
  • 11:45pm; The Tonight Show with Jimmy Fallon (M)
  • 12:45am; Angry Video Game Nerd (AV)
  • 1:10am; Angry Kid (AO)
  • 1:15am; Rage (AO)
  • 5:00am; El TV Kadsre 24 (until at 6pm)

El TV Kadsre 4

  • 6:00pm; Think About It
    • 6:00pm; Biz Kid$ (C)
    • 6:30pm; Dogs TV (C)
  • 7:00pm; World News Tonight
  • 7:30pm; Beyond 100 Days (G)
  • 8:00pm; Wild Weather (G)
  • 9:00pm; Horizon
  • 10:00pm; El TV Kadsre 4 Doco Fridays: Coldplay: Everday Life - Live in Concert
  • 12:05am; Deutschland 86 (M) (Germany)
  • 1:05am; El TV Kadsre 24 (until at 6am)

El TV Kadsre 5

  • 6:00am; TVNZ 1 Breakfast (New Zealand)
  • 9:00am; Infomericals
  • 11:00am; Good Mythical Morning (G)
  • 11:30am; Analog Trip (G) (South Korea)
  • 12:00pm; TVNZ 1 News Midday (New Zealand)
  • 12:30pm; FCI Newscatch (Japan)
  • 1:00pm; Moco's Kitchen (G) (Japan)
  • 1:30pm; Hotel del Luna (PG) (South Korea)
  • 2:30pm; Could You Survive The Movies (PG)
  • 3:00pm; ETVKPS
    • 3:00pm; Bluey (P)
    • 3:10pm; Pingu (P)
    • 3:15pm; Paw Patrol (C)
  • 3:25pm; ETVKK
    • 3:25pm; The Minimighty Kids (G)
    • 3:40pm; Make It Pop (G)
    • 4:05pm; After School Club
  • 5:00pm; Te Karere (New Zealand)
  • 5:30pm; FCI Newscatch (Japan)
  • 6:00pm; TVNZ 1 News (New Zealand)
  • 7:00pm; TVNZ Seven Sharp (New Zealand)
  • 7:30pm; Terrace House: Tokyo 2019-2020 (PG) (Japan)
  • 8:30pm; El TV Kadsre 5 Friday Premiere Movies: Viper Club (2019) (AV)
  • 10:30pm; TVNZ 1 News Tonight (New Zealand)
  • 11:00pm; Trailer Park Boys (AO)
  • 11:30pm; It's Japan, Man! (PG)
  • 12:00am; One Piece Uncut (M)
  • 12:30am; Rage
  • 5:30am; News 5 (Singapore)

ETVKK

  • 6:00am; Being Ian (G)
  • 6:25am; Gargoyles (PG)
  • 6:50am; Star Wars Resistance (G)
  • 7:15am; World of Quest (G)
  • 7:30am; Sagwa the Chinese Siamese Cat (G)
  • 7:45am; Go Away Unicorn! (G)
  • 8:00am; Arthur (G)
  • 8:25am; ETVKK Jr.
    • 8:25am; PB&J Otter (G)
    • 8:50am; Bluey (P)
    • 9:00am; Floral Magician Mary Bell (C)
    • 9:25am; Angelina Ballerina (G)
  • 9:40am; El TV Kadsre Education
    • 9:40am; Words and Pictures Plus
    • 10:00am; English Express
    • 10:20am; BrainWash
    • 10:30am; Landmark Shorts
    • 10:55am; Magic Letters
  • 11:10am; Heartland (PG)
  • 12:00pm; Odd Squad (G)
  • 12:15pm; Hank Zipzer (G)
  • 12:45pm; Mech-X4 (G)
  • 1:10pm; The Loud House (G)
  • 1:25pm; The Town Called Panic (G)
  • 1:30pm; Camp Lakebottom (G)
  • 1:45pm; ALF: The Animated Series (G)
  • 2:10pm; Mysticons (G)
  • 2:35pm; Thunderbirds (PG)
  • 3:30pm; Fanimals (C)
  • 4:00pm; After School Club
  • 5:00pm; ETVKK Live
  • 6:00pm; Good Mythical Morning (G)
  • 6:30pm; Home and Away (PG)
  • 7:00pm; The Red Green Show (PG)
  • 7:30pm; The Mandalorian (PG)
  • 8:00pm; Ginx The First Hour
  • 9:00pm; How Clumsy You Are, Miss Ueno (M)
  • 9:30pm; Kevin Spencer (M)
  • 10:00pm; Shortland Street (M)
  • 10:30pm; Wellington Paranormal (PG)
  • 11:00pm; Seinfeld (M)
  • 11:30pm; Father Ted (M)
  • 12:05am; Rage on ETVKK (M)
  • 2:00am; Bum Reviews (M)
  • 2:30am; Supermarioglitchy4 (M)
  • 2:45am; Supermarioglitchy4 (M)
  • 3:00am; Only Fools and Horses (PG)
  • 3:30am; 13 Reasons Why (M)
  • 4:15am; The Transformers (G)
  • 4:40am; Unikitty (G)
  • 4:55am; RWBY Chibi (G)
  • 5:00am; SpongeBob SquarePants (G)
  • 5:15am; Sagwa, the Chinese Siamese Cat (G)
  • 5:30am; Toad Patrol (G)
  • 5:55am; ETVKK Jr.
    • 5:55am; Wow! Wow! Wubbzy! (C) (until at 6:10am)

ETVKPS

  • 6:00am; The Lil' Bits
  • 6:25am; Something Special
  • 6:45am; Baby Jake
  • 7:00am; Twirlywoos
  • 7:10am; Mio Mao
  • 7:15am; Elmo The Musical
  • 7:30am; Bitz and Bob
  • 7:40am; Peppa Pig
  • 7:45am; ABC Galaxy
  • 8:05am; Sesame Street
  • 8:35am; Justin's House
  • 9:00am; Tee and Mo
  • 9:10am; Yakka Dee!
  • 9:15am; YooHoo to The Rescue
  • 9:30am; LOL Surprises
  • 9:35am; Octonauts
  • 9:45am; Postman Pat
  • 10:00am; Tiki Tour
  • 10:25am; Harry The Rabbit
  • 10:30am; Teletubbies
  • 10:45am; Pingu
  • 10:50am; PonPonJump!
  • 11:15am; Pablo
  • 11:25am; Maya The Bee
  • 11:40am; Chole's Closet
  • 11:55am; My First
  • 12:05pm; Elmo's World
  • 12:30pm; Maggie and the Ferocious Beast
  • 12:55pm; My World Kitchen
  • 1:10pm; Bob The Builder
  • 1:25pm; Biggleton
  • 1:35pm; Ryan's Mystery Playdate
  • 2:00pm; Numberblocks
  • 2:05pm; Maisy
  • 2:15pm; Play School
  • 2:45pm; Blue's Clues and You
  • 3:10pm; The Baby Club
  • 3:25pm; Mio Mao
  • 3:30pm; Dino Dana
  • 3:55pm; Hey Duggee
  • 4:00pm; Gigglebiz
  • 4:20pm; Pingu
  • 4:25pm; Grace's Amazing Machines
  • 4:40pm; Waffle the Wonder Dog
  • 4:55pm; Zoom Zim Zam
  • 5:20pm; Go Jetters
  • 5:30pm; Swashbuckle
  • 5:55pm; Peppa Pig
  • 6:00pm; Moon and Me
  • 6:20pm; In The Night Garden
  • 6:50pm; ETVKPS Bedtime Stories
  • 7:00pm; Close (until at 6am)

El TV Kadsre 4K

  • 6:00am; Kidzone 4K
    • The which ETVKPS and ETVKK Jr. program airs at 6am to 3pm.
  • 3:00pm; The Comic Box (PG)
  • 3:30pm; Classic Restos (G)
  • 4:00pm; Songwriters Across El Kadsre (G)
  • 4:30pm; Mitre 10 DIY Rescue (G)
  • 5:25pm; Meet The Locals
  • 5:30pm; The Saint of Fire (M)
  • 6:15pm; Upgrade Story (G)
  • 6:40pm; Shelf Life (G)
  • 7:05pm; Coast (G)
  • 7:55pm; Meet The Locals
  • 8:00pm; El TV Kadsre 4K Friday Feature: Children of The Revolution (1996) (M)
  • 9:50pm; Drop Dead Donkey (PG)
  • 10:15pm; Triple J 4K (M)
  • 11:15pm; EK Directs
  • 11:25pm; Queer Nation (M)
  • 11:55pm; Close (until at 6am)
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.